Telefon: 506 990 571 - Mail info@ge24.pl

PGE mecenasem 28. Festiwalu Mozartowskiego w Warszawie

Tegoroczny Festiwal Mozartowski odbywa się w dniach 16 czerwca – 14 lipca 2018 r. Mecenasem wydarzenia po raz kolejny jest PGE Polska Grupa Energetyczna.

28. Festiwal Mozartowski rozpoczął się 16 czerwca, koncertem galowym w Studiu Koncertowym Polskiego Radia im. Witolda Lutosławskiego z udziałem światowej sławy sopranistki, Verónicy Cangemi. Warszawska Opera Kameralna, przygotowała w tym roku blisko 60 wydarzeń artystycznych adresowanych zarówno do miłośników oper, koncertów oratoryjnych, symfonicznych i kameralnych, a także spektakle przygotowane specjalnie z myślą o dzieciach. W tym roku koncerty i spektakle odbywają się w dwunastu lokalizacjach w Warszawie, m.in. tradycyjnie w teatrze WOK, Zamku Królewskim, obiektach sakralnych stolicy oraz Teatrze Scena i Pałacu w Wilanowie.

W planie tegorocznego festiwalu znalazły się m.in. opery: „Czarodziejski Flet”, „Uprowadzenie z seraju”, „Wesele Figara”, „Cosi fan tutte” i „Łaskawość Tytusa” oraz koncerty oratoryjne: Requiem, Msza c-moll i Msza Koronacyjna. Na melomanów czekają 23 koncerty kameralne oraz 6 symfonicznych.

W tym roku gwiazdami festiwalu będą: Verónica Cangemi (sopran), Giuliano Carmignola (skrzypce), Hubert Rutkowski (fortepian historyczny), Charles Owen (fortepian), Charlie Siem (skrzypce), Sijia Ma (fortepian historyczny), Kwartet Camerata. Spektakle operowe i koncerty poprowadzą mistrzowie batuty: Monika Wolińska, Agnieszka Franków-Żelazny, Benjamin Bayl, Josè Maria Florêncio, Marcin Sompoliński i Paweł Kotla. Festiwal zakończy 14 lipca wielka Gala Finałowa w Teatrze Polskim.

Festiwal Mozartowski zorganizowany został po raz pierwszy w 1991 roku dla uczczenia Międzynarodowego Roku Mozartowskiego z okazji przypadającej wówczas 200. rocznicy śmierci Wolfganga Amadeusza Mozarta. Pomysłodawcami Festiwalu byli współzałożyciel i wieloletni dyrektor Warszawskiej Opery Kameralnej Stefan Sutkowski oraz reżyser Ryszard Peryt. To największy w Polsce i ceniony na całym świecie festiwal muzyki Wolfganga Amadeusza Mozarta. Kilkadziesiąt koncertów i spektakli odbywających się w najbardziej prestiżowych miejscach Warszawy, co roku przyciąga wielotysięczną publiczność.

Szczegółowy program koncertu znajduje się pod adresem: operakameralna.pl

źródło: komunikat prasowy PGE

O admin

Brak komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Możesz także użyć tagów HTML i atrybutów: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>