Telefon: 506 990 571 - Mail info@ge24.pl

Energa odda cześć Bohaterom Powstania Warszawskiego

Grupa Energa w swoim komunikacie informuje, że w 74. rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego Grupa Energa włączy się w obchody upamiętniające wydarzenie. 1 sierpnia firma wspominać będzie tych, którzy swoim bohaterstwem poświęcili się dla naszej Ojczyzny.

1 sierpnia 1944 roku Warszawa stanęła do walki o wolną Polskę. Powstanie Warszawskie zapisało się jako jedno z najważniejszych wydarzeń w historii naszego kraju. Było wystąpieniem zbrojnym przeciwko wojskom niemieckim, które okupowały stolicę. Przez 63 dni żołnierze Armii Krajowej bronili suwerenności oraz kształtu granicy wschodniej sprzed wojny.

Grupa Energa od lat angażuje się w inicjatywy dotyczące historii Polski. Pomorski gigant energetyczny wspiera wydarzenia, które przyczyniają się do kultywowania narodowych wartości, pielęgnowania polskości, krzewienia kultury i edukacji przyszłych pokoleń. W 74. rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego firma zaangażuje się w obchody upamiętniające Bohaterów.

Pamięć tych, którzy walczyli za naszą ojczyznę w Powstaniu Warszawskim, uczcimy w Gdańsku. Na terenie Olivia Business Centre, w którym znajduje się siedziba Energi we współpracy z Muzeum II Wojny Światowej rozdamy turystom i mieszkańcom przypinki, biało-czerwone opaski ze znakiem Polski Walczącej wraz z ulotkami informacyjnymi.

Na placu Muzeum o godzinie 16:50 (przed godziną W) odbędzie się Uroczysty Apel Pamięci, po którym przedstawiciele Energi oddadzą hołd bohaterom Powstania, zapalając symboliczny znicz. Uroczystość upamiętniającą 74. rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego o godzinie 21:00, zakończy plenerowa projekcja filmu „Miasto 44”, w reżyserii Jana Komasy.

źródło: komunikat prasowy Grupy Energa S.A.

O admin

Brak komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Możesz także użyć tagów HTML i atrybutów: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>