Telefon: 506 990 571 - Mail info@ge24.pl

Nasza Odpowiedzialność 2017 – Energa w Konkursie Raporty Społeczne

Grupa Energa już po raz siódmy bierze udział w Konkursie na najlepszy Raport Społeczny. O przyznaniu nagród zadecyduje niezależne jury, dziennikarze oraz internauci. Głosowanie trwa do 17 września.

Konkurs Raporty Społeczne odbywa się od 2007 roku. Jego głównym celem jest zwiększenie świadomości oraz zaangażowania interesariuszy w kształtowanie dobrych wzorców w zakresie zrównoważonego rozwoju i raportowania na polskim rynku. Do konkursu zgłaszane są raporty zintegrowane oraz sprawozdania na temat informacji niefinansowych. Ideą plebiscytu jest wyróżnienie przedsiębiorstw, które prowadzą swoją działalność z uwzględnieniem interesu środowiska i społeczeństwa oraz wiarygodnie potrafią przedstawić dokonania firmy w publikowanych raportach.

Raport Energi oficjalnie przedstawiony

Grupa Energa przygotowuje raporty CSR od 2012 roku. „Nasza Odpowiedzialność 2017” spełnia standardy GRI G4 oraz wymogi Ustawy o rachunkowości w zakresie raportowania informacji niefinansowych. Wyróżniającym elementem tegorocznego sprawozdania jest raportowanie aspektów energetycznych, tj. zużycia paliw i energii. Doceniony w niezależnym badaniu Stowarzyszenia Emitentów Giełdowych oraz Narodowej Agencji Poszanowania Energii, został uznany za jeden z lepszych w Polsce w sektorze spółek energetycznych. 27 sierpnia w mediach społecznościowych organizatora konkursu został zaprezentowany raport spółki Energa.

Siódmy Raport wydany przez Grupę Energa, pozwala rzetelnie prześledzić zmiany, jakie na przestrzeni lat przeszła spółka. Podchodzimy kompleksowo do informowania interesariuszy o realizacji zrównoważonego rozwoju i społecznej odpowiedzialności biznesu. Raport CSR obejmuje wszystkie spółki Grupy. Poruszamy w nim nie tylko aspekty społeczne i środowiskowe, ale również opisujemy wiele podejmowanych przez nas lokalnych inicjatyw oraz nasze zaangażowanie w rozwój najmłodszych. Dzięki przejrzystemu raportowaniu wpływu Grupy Energa na otoczenie, budujemy więzi społeczne – mówi Adam Kasprzyk, Rzecznik Prasowy Grupy Energa.

W tegorocznej edycji ocenie podlega 49 publikacji, w tym 22 debiuty, 12 raportów zintegrowanych oraz 4 raporty instytucji pozabiznesowych. Nagrody w konkursie za najlepiej sporządzone raporty CSR przyznawane są przez niezależne jury, dziennikarzy oraz internautów. Głos można oddać na trzy publikacje na stronie Konkursu Raporty Społeczne 2018. W formularzu należy wpisać adres e-mail, określić grupę interesariuszy oraz potwierdzić udział w głosowaniu, klikając w link w wiadomości przesłanej na podany adres. Głosowanie potrwa do 17 września.

Ogłoszenie nagrody we wszystkich kategoriach odbędzie się na początku października. Organizatorami konkursu są Stowarzyszenie Forum Odpowiedzialnego Biznesu i firma Deloitte.

źródło: komunikat prasowy Grupy Energa S.A.

O admin

Brak komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Możesz także użyć tagów HTML i atrybutów: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>