Telefon: 506 990 571 - Mail info@ge24.pl

Próba włamania do stacji transformatorowej ukarana porażeniem

W poniedziałkową noc w miejscowości Zakręt koło Otwocka (mazowieckie) zgasły światła w domach okalających miejscową stację transformatorową. Okazało się, że w pobliżu kręcił się podejrzany osobnik. Mieszkańcy powiadomili policję. Patrol, który przybył na miejsce zobaczył płonącego mężczyznę na terenie ogrodzonej stacji. Funkcjonariusz policji chwycił gaśnicę będącą na wyposażeniu auta i przeskoczył przez płot by ratować mężczyznę. Przy zeskoku skręcił sobie kostkę, ale wkroczył do akcji. Ugaszono odzież płonącą na mężczyźnie. Podjęto akcję reanimacyjną. Konieczne było przewiezienie mężczyzny do szpitala bowiem jego stan został określony jako ciężki.

Jak się okazało mężczyzna zamierzał okraść stację transformatorową z urządzeń i materiałów, które można było sprzedać. 20-latek nie pomyślał, że samo zbliżenie się do urządzeń pod wysokim napięciem może spowodować porażenie. Nie spodziewając się tego znalazł się zbyt blisko pola elektrycznego i został porażony prądem. Odrzuciło go kilka metrów a jego ubranie stanęło w ogniu. Gdyby nie błyskawiczna interwencja funkcjonariuszy policji z pewnością straciłby życie.

Piszemy to ku przestrodze. Tablica „Nie dotykać! Urządzenie elektryczne” lub „Zakaz wstępu” ma swoje uzasadnienie. Chęć łatwego zysku nie może przesłaniać faktu, że w takim przypadku jeszcze łatwiej stracić własne życie!

red. ge24.pl

O admin

Brak komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Możesz także użyć tagów HTML i atrybutów: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>