Telefon: 506 990 571 - Mail info@ge24.pl

Oświetlenie

Nasza oferta obejmuje również oświetlenie zewnętrzne ulic i różnych obiektów – budowa lub wymiana starych, nieefektywnych lamp ulicznych pożerających energię na nowoczesne  inteligentne lampy LED-owe.

Przed zleceniem robót wykonujemy audyt oświetlenia, przedstawiamy jego wyniki zainteresowanym z naszą propozycją co należałoby zrobić by oświetlenie funkcjonowało jak najlepiej i jak najtaniej.

Mamy do dyspozycji kilkaset wzorów słupów do oświetlenia ulicznego, oprawy i żarówki LED wielu producentów z całego świata. We własnym zakresie wykonujemy projekt budowy oświetlenia lub jego remontu. Mamy doświadczony zespół projektantów. Dysponujemy podnośnikami, transportem do przewozu słupów i ich wstawiania oraz wysoko kwalifikowaną kadrą pracowników.

Instalowane systemy oświetlenia mogą być inteligentne tzn. stworzone w pewną całość sterowaną komputerowo pozwalającą na oszczędności w zużyciu energii elektryczne wtedy, gdy oświetlenie nie powinno działać non stop „pełną parą”. Dzięki rozwiązaniom typu smart city lampa gdy nie jest potrzebna działa jedynie na 30 % swej mocy, dopiero w momencie pojawienia się pieszego uruchamia się automatycznie na 70 do 100 %. Oświetlenie przejść dla pieszych uruchamia się także w momencie zbliżenia się pieszego do przejścia. Gdy samochód jedzie ulicą zapalają się kolejne lampy, gasną natomiast te, które pojazd już minął.

Oprócz zwykłych lamp z żarówkami LED możemy zainstalować w pełni niezależne oświetlenie. Instalujemy na życzenie klienta oświetlenie zasilane autonomicznie. Są to lampy posiadające panel fotowoltaiczny zasilający lampę umieszczony na jej górnej powierzchni, bądź połączenie dwóch źródeł zasilania: panela fotowoltaicznego i małej turbinki wiatrowej poziomej.

Wymiana zwykłych żarówek lamp ulicznych sodowych na LED nie musi obciążać budżetu gminy czy miasta. Możliwe jest dofinansowanie w programie SOWA z funduszy ochrony środowiska, z funduszy unijnych lub leasing oświetlenia spłacany z uzyskanych dzięki temu oszczędności.

Jeśli chcecie się dowiedzieć więcej szczegółów na temat tej usługi prosimy o kontakt.